Po Kočnerovej Threeme už aj verdikt holandského súdu naznačuje, že Nový Čas nekupoval Siekel, ale Bödör

Norbert Bödör chcel kúpiť Nový Čas tak, ako si o tom písal s Mariánom Kočnerom v Threeme. Naznačuje to prípad falošnej banky, ktorý vyšetrovali v Holandsku. Na nové prepojenia poukázalo Investigatívne centrum Jána Kuciaka.

  • Holandský súd vráti rodine Bödörovcov peniaze, ktoré zabavil pri vyšetrovaní prania špinavých peňazí. 
  • Podľa súdu Bödörovci nekonali so zlým úmyslom, hoci s podozrivou firmou obchodovali.
  • Prevody sa udiali v období predaja Nového Času. Z Kočnerovej Threemy vyplýva, že tento denník mal v úmysle kúpiť Norbert Bödör.
  • Naznačujú to aj ďalšie nové prepojenia, ktoré odhalilo Investigatívne centrum Jána Kuciaka.

Holandský súd rozhodol, že vráti štyri milióny eur rodine Bödörovcov, ktoré im zabavil pri vyšetrovaní prania špinavých peňazí. Napriek ich zapojeniu do podozrivých transakcií súdu chýbali dôkazy o tom, že by konali v zlom úmysle.

Na tomto prípade je však zaujímavé niečo iné. Investigatívne centrum Jána Kuciaka si všimlo viaceré detaily, ktoré naznačujú, že podozrivé prevody sa týkali kúpy bulvárneho denníka Nový Čas, ku ktorej sa oficiálne prihlásil finančník a šéf olympijského výboru Anton Siekel.

Z komunikácie medzi Marianom Kočnerom a oligarchom Norbertom Bödörom vyplýva, že Nový Čas mal na prelome rokov 2017 a 2018 kúpiť práve Bödör. Predaj denníka, obsah Kočnerovej Threemy a prevody, ktoré vyšetrovali Holanďania, spájajú dátumy.

Zdroj : Denník N