Fico vám zoberie peniaze z druhého piliera a dá ich dôchodcom
Chceli ste rodičovský dôchodok, nech sa páči. Robert Fico ani nemá potrebu zatajovať, že budúce dôchodky z druhého piliera sa použijú na vyplatenie rodičovského dôchodku.

Toho nezmyselného ideologického konštruktu, ktorý sa mal nahradiť trinástym dôchodkom, ale za ktorého udržanie v plnej výške bojovala SNS a celý rad kresťanských politikov na čele s bývalým ministrom práce Milanom Krajniakom.
Dosiahli, čo chceli. Bude jedno aj druhé a celé to zaplatia pracujúci ľudia, ktorých príjmy rástli v posledných rokoch v priemere pomalšie ako dôchodky.

Je začiatok decembra, štátny rozpočet na budúci rok ešte nepoznáme, ale vieme, komu každému koalícia Smeru, Hlasu a SNS vezme peniaze, aby mohla ďalej rozdávať nad pomery.

Vláda Roberta Fica v pondelok schválila balík osemnástich konsolidačných opatrení, ktoré by už v budúcom roku mali priniesť do rozpočtu takmer dve miliardy eur.

Presné číslo deficitu ešte nevieme, o rozpočte má vláda rokovať budúci týždeň, ale premiér vraví, že tempo ozdravovania verejných financií nebude väčšie ako pol percenta HDP (okolo 600 miliónov eur).

Nesúlad medzi sumou balíka opatrení a sumou tempa konsolidácie je daný tým, na čo sme dlhodobo upozorňovali – čím viac vláda míňa, tým viac peňazí potrebuje nájsť, aby to mala z čoho zaplatiť.

Výsledkom sú vyššie dane pre firmy, banky, menej peňazí pre RTVS (pozdravujeme Richarda Sulíka, na ktorého návrh sa zrušili koncesionárske poplatky), vyššie zdravotné odvody pre zamestnancov i živnostníkov aj nástup do školy od 1. septembra.

Zdroj : Denník N Newsfilter

 

 

Som ten, kto má "kľúče od miešačky" :-)

VAŠA REAKCIA?

Komentáre

https://narodnemenu.eu/assets/images/user-avatar-s.jpg
Napíš prvý komentár k tejto téme! Ps: Neprepisuj sem bibliu!