Fico naznačuje, že Saková, Lučanský a Zurian KRYJÚ KUCIAKOVHO VRAHA
Fico dnes v Sobotných dialógoch zas trepal o nejakej inej vyšetrovacej verzii dvojnásobnej vraždy… Tak toto je pre neho:
Je mi zle z prekrucovania historických udalostí, ktorých som bol priamym účastníkom, obzvlášť v prípade vraždy novinára a jeho snúbenice. Fico sa posledné roky priživuje na primitívnom naratíve o “skutočnom” objednávateľovi vraždy. Buď kryje vraha alebo trepe. Zbabelec. Pripomeniem mu preto jednu udalosť, ktorú som osobne v polícii počas vlády Smeru zažil.
Na fotografii vidíte vtedajšieho prezidenta Policajného zboru Milana Lučanského a ministerku vnútra Denisu Sakovú. V tlačovkovej miestnosti, na druhom poschodí v budove ministerstva na Pribinovej 2 v Bratislave, gratulujú viac ako 20 členom tímu Kuciak.
 
Áno, na fotke je vedúci vyšetrovacieho tímu Peter Juhás, ktorému práve gratuluje ministerka vnútra a o sekundu neskôr tak spraví aj policajný prezident.
Za svoju prácu bol na tej istej udalosti ocenený aj vtedajší šéf NAKA Branislav Zurian, dnes šéf inšpekcie.
Na slávnostnom akte sa rozdávali mimoriadne povýšenia a prísľuby finančných odmien. Slová uznania za to, že tím Kuciak zistil, kto si vraždu objednal a kto ju vykonal, vyslovili M. Lučanský, aj D. Saková. Potlesk za krátky príhovor zožal aj P. Juhás.
 
Vedeniu ministerstva vnútra a Prezídia Policajného zboru záležalo na zaznamenaní celej akcie pre verejnosť, a preto som na mieste vyhotovil video a ministerský fotograf fotografie.
O nejaký čas bol tím Kuciak rozpustený z rozhodnutia policajného prezidenta. Oficiálny dôvod, ktorý nám všetkým bol komunikovaný - tím vyšetril, kto vraždil a kto si vraždu objednal.
Pán Fico, vy ste sa už úplne pomiatli, keď naznačujete, že M. Lučanský, ktorého ste posmešne prezývali Shrek, Vaša vtedajšia stranícka kolegyňa a ministerka vnútra D. Saková a B. Zurian, prítomný priamo v “HQ” akcie a neskôr na mieste činu, kryli, kryjú skutočného objednávateľa vraždy?
Alebo len hanebne klamete a popri zosmiešňovaní excelentného výkonu polície tu pľujete na pamiatku dvoch zavraždených ľudí, aby ste nazbierali lacné politické body?
 
Zľava doprava: P. Juhás, D. Saková, M. Lučanský a B. Zurian na symbolickej oslave ukončenia vyšetrovania Kuciakovej vraždy. (zdroj FB)
 
Foto: Ministerstvo vnútra SR/Vladimír B.
 
Som ten, kto má "kľúče od miešačky" :-)

VAŠA REAKCIA?

Komentáre

https://narodnemenu.eu/assets/images/user-avatar-s.jpg
Napíš prvý komentár k tejto téme! Ps: Neprepisuj sem bibliu!