Hyeny bez hanby...
Tu funguje závisť, žiarlivosť a frustrácia z úspechu iných. Nie je to o tom, mať sa lepšie, je to o tom, aby sa iní nemali lepšie ako ja. A keď by sa aj náhodou mali, tak im aspoň podrazme nohy...
Nie, tu nefunguje model:
“pracuj, rešpektuj zakony a postupne sa môžeš mať lepšie…”
Model, čo inspiruje.
“Ked vytŕčaš z davu, zrazíme ti hlavu.”
Tu funguje závisť, žiarlivosť a frustrácia z úspechu iných. Nie je to o tom, mať sa lepšie, je to o tom, aby sa iní nemali lepšie ako ja. A keď by sa aj náhodou mali, tak im aspoň podrazme nohy.
A dôvod?
Nuž, nijaký nie je, proste neexistuje. Nikto nevyhrá, naopak - prehrajú úplne všetci. Aspoň však nie je čo zavidieť, že?
Všetci majú prd.
Plamienok - detský hospic odprevádzajúci umierajúce deti. Naše deti.
Clowndoctors - zabávajúci deti s rakovinou v nemocniciach. Zasa, naše deti.
IPčko - zachraňujúce deti v depresiách, úzkostiach, ktoré neraz stoja takmer na hrane priepasti veducej až na smrť. Znova, to sú naše vlastné deti.
Specialolympics - pomáhajúci zdravotne či mentalne znevyhodneným deťom (našim deťom) športovať a citit sa ako plnohodnotní ľudia.
Mobilný hospis sv. Kataríny Labouré - odprevadia vám vašich vlastných najblizších dôstojne, pokojne a kompetentne.
A mohol by som menovať dalsie - nie desiatky, ale stovky a stovky ďalších organizacii plných zapálených, angažujúcich sa, kompetentných a nesmierne inspirativnych ludí.
Ludí, čo sú tu pre nás v tých našich najťažších chvíľach, chvíľach - a niekedy aj celých rokoch, keď to my sami nedávame, ale práve preto potrebujeme tú ruku, čo nas podrží a prevedie nás - či našich najbližšich, tým, čo potrebujeme.
Od samotnej smrti až po narodenie sa alebo radosť zo športu či schopnosti čitat a vôbec - vnímať svet.
Kto toto môže autenticky chcieť zničiť, kto sa tohoto bojí a potrebuje to vymazať z našich životov (nie spoločnosti), ale doslova z našich každodennych životov? Komu to - a ako preboha, nejako pomôže a čim?
Prečo toľko nenávisti?
Preboha, prečo?
A napokon:
Čo sú to vlastne za ľudia, že túto iracionálnu, priam až živočišnu a animalnu nenávisť - bez zmyslu a akehokolvek úžitku, v sebe živia?
Kam nás vedú a o čo im ide?
Rozum mi to neberie. Hlava to nechápe, srdce sa búri.
Toto majú byt vari naši susedia a naši blížni? Na nich sa máme spoľahnúť ako na susedov a blížnych, keď je tam toľko nenavisti?
A v čom - prosím pekne, sú to vlastne ešte naši blížni a susedia, ked sa takto stratili a utopili v sebe všetku ľudskosť?
Ťahajú nás - tí, čo nás takto voči sebe štvú, až na samý okraj. Na samotnú hranu človečenstva. Nie štátu, nie civilizácie - ale na samotnú hranu človečenstva a ľudskosti v nás.
Cieľavedomo nám tu rozkladajú spoločnosť.
Hyeny. Hyeny, bez akejkoľvek hanby.
 
 
Poznámka : Kto je Miloš Kalnický? Pravý Slovän!
 
Som ten, kto má "kľúče od miešačky" :-)

VAŠA REAKCIA?

Komentáre

https://narodnemenu.eu/assets/images/user-avatar-s.jpg
slovak22
Obsahuje tento komentár spoilery? Ak si chcete prečítať, kliknite sem.

Tie mimovládky, ktoré pomáhajú chudobným rodinám,deťom s rakovinou,pre ľudí s autizmom a ďalšie skupiny ľudí ktoré majú tazsi život? Aj nám pomohli mimovladky hlavne nám dávali jedlo a vďaka nim som si našiel prácu. Ale k veci títo ľudia majú tak prepite mozgové bunky že ani nevedia co znamenajú mimovladky a bez nich by sa žilo horšie

https://narodnemenu.eu/assets/images/user-avatar-s.jpg